
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | AC DC Offline Switcher |
| Max Supply Voltage | 25 V |
| Min Supply Voltage | 7.5 V |
| Topology | Flyback |
| Number of Outputs | 2 |
| Dimming | PWM |
| Schedule B | 8542310000 |
| Internal Switch | No |
Stock: 1424
Distributors
pcbx
Unit Price$0.44573
Ext.Price$0.44573
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.44573 | $0.44573 |
| 10 | $0.41059 | $4.10590 |
| 25 | $0.39654 | $9.91350 |
| 50 | $0.38297 | $19.14850 |
| 100 | $0.36986 | $36.98600 |
| 300 | $0.36459 | $109.37700 |
| 500 | $0.35939 | $179.69500 |
| 1000 | $0.35502 | $355.02000 |
